Jakie dobro kryją w sobie produkty konopne?

Jakie dobro  kryją w sobie produkty konopne?

Z nasionami konopi na bezludną wyspę 

 

Nasiona konopi są doskonałym źródłem najlepiej przyswajalnego białka. Oprócz idealnie zbalansowanych kwasów omega-3 i omega-6 zawierają całe bogactwo witamin i minerałów:  witaminę E, fosfor, potas, sód, magnez, wapń, cynk, żelazo oraz siarkę. 

Wysoka zawartość białka (34% kompletnego białka w każdym ziarenku) sprawia, że to produkt wręcz niezbędny w kuchni każdego wegetarianina i weganina. Białko zawarte w nasionach konopi jest porównywalne do białek zwierzęcych, jednak nie dostarcza cholesterolu i kwasów tłuszczowych nasyconych. Jest lepiej przyswajalne niż białka z soi oraz nie zawiera związków wzdymających. Wszystko to sprawia, zdaje się bez szczególnego wyolbrzymiania, że mając ze sobą na bezludnej wyspie tylko nasiona konopi, spokojnie dalibyśmy radę się wyżywić. 

 

Oprócz tak fantastycznych właściwości odżywczych, wpływają one korzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Zawierają całe bogactwo kwasów Omega-3, w tym kwas DHA, który jak się okazuje, posiada właściwości chroniące serce, mózg oraz system krążenia - zmniejszają ryzyko miażdżycy, zawału serca oraz udaru. Poprawiają też wygląd skóry, włosów i paznokci. 

Nasiona konopi to także doskonałe źródło błonnika pokarmowego, co oznacza, że są  regulują trawienie wpływając na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego.

 

Olej i na serce i na trawienie

 

Oleje konopne były powszechnie stosowane w kuchniach naszych prababek. Ten fascynujący produkt, jeszcze kilkadziesiąt lat temu był jednym z najpopularniejszych rodzajów olei. Realną konkurencją był jedynie jego odpowiednik pozyskiwany z lnu. Zawirowania historyczne i polityczne doprowadziły jednak do wyparcia konopi z naszych jadłospisów. Taki bieg wydarzeń nadał tej fascynującej roślinie aury tajemniczości. My przywracamy konopiom zasłużone miejsce na naszych stołach. 

 

Tłoczone  przez nas Bio oleje konopne zawierają idealnie zbalansowaną proporcję kwasów omega-3 do omega-6.Wynosi ona 3:1, co pozwala w pełni czerpać z ukrytych w konopiach substancji odżywczych. Wyżej wspomniane kwasy, mają zbawienny wpływ na układ krążenia, a także pełnią ważną rolę w procesie regulacji wagi. Dodatkowo, żywy olej z konopi można bezpiecznie stosować bezpośrednio na skórę. Cienką warstwę produktu należy nałożyć zamiast kremu na noc (wystarczy dwa razy w tygodniu). Po kilku takich zabiegach skóra będzie wyraźnie odżywiona i zregenerowana.